Styczeń 2014 archive

Zdrowe przepisy kulinarne idealne na zimę

Wybaczcie moją nieobecność, ale przygotowania do świąt i wyjazd Sylwestrowy kompletnie zaabsorbowały mój czas. Dziś to już ostatni post z cyklu My Się Zimy Nie Boimy. Tym razem zupełnie inna tematyka bo nie kosmetyczna tylko kulinarna. Od razu zaznaczam, że żaden ze mnie kucharz ;) Czekałam z tym postem do okresu poświątecznego, żeby przedstawić Wam mój osobisty detoks . Jak co roku prawie każdy z nas przegina z jedzeniem w Święta, a co niektórzy folgują sobie i w Sylwestra. ;) 
Nowy Rok to czas postanowień i czas na odnowę zarówno ciała jak i umysłu więc czemu nie zacząć od oczyszczania?
Wybrałam dzisiejszy dzień, ponieważ mam odrobinę wolnego i nie idę do pracy. Wam także radzę, jeśli planujecie taki detoks pozostać tego dnia w domu. Pozwoli Wam to na wyciszenie się, spokojne przygotowanie posiłków.
Dzień zaczęłam od szklanki ciepłej wody z cytryną 20 min przed śniadaniem. Wycisnęłam sok z połówki i dodałam do szklanki ciepłej przegotowanej wody. Napój jest dość kwaśny, można więc dodać łyżkę miodu. Dlaczego jest to takie ważne? Woda z cytryną wspomaga pracę układu pokarmowego i wspomaga samooczyszczanie organizmu z toksyn. Poprawia odporność i działa antyoksydacyjnie, a zatem pomaga także w walce o piękną skórę ;)
Na śniadanie zjadłam koktajl pomarańczowy z siemieniem lnianym. Przepis jest banalnie prosty: blendujemy razem sok wyciśnięty z jednej pomarańczy, jogurt naturalny, 2 łyżki siemienia, 2 łyżki otrębów, 2 łyżki amarantusa, 4 migdały. Pycha!

(więcej…)